33 Baza Lotnictwa Transportowego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 lipca 2020
Zmiana amerykańskiego dowodzenia w Powidzu
8 lipca 2020 roku w Powidzu odbyło się uroczyste przekazanie amerykańskiego dowodzenia pomiędzy pułkownik Ericą Herzog a pułkownikiem Matthew Schell.

Po dziewięciomiesięcznej rotacji, stacjonującą w Powidzu  652 Regional Support Group dowodzoną przez płk Ericę Herzog zastąpili żołnierze 297 Regional Support Group. Jednostką w Powidzu dowodził będzie płk Matthew Schell.
Uroczystość przekazania obowiązków, w której uczestniczył  oraz Dowódca 33. Bazy Lotnictwa Transportowego płk pil. dr inż. Krzysztof Szymaniec odbyła się na terenie powidzkiego lotniska. W uroczystości wzięli także udział: gen. dyw. Joe Jarrard zastępca dowódcy sił USA w Europie, gen. dyw. Christopher O. Mohan dowódca 21. Dowództwa Wsparcia Teatru Działań, płk pil. Grzegorz Kołodziejczyk Zastępca Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, ks. ppłk Tadeusz Jelinek z Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie, Jakub Gwit wójt Gminy Powidz oraz przedstawiciele lokalnych władz i społeczności współpracujący z wojskami amerykańskimi.
Podczas uroczystości zarówno gen. Mohan jak i płk Herzog podziękowali dowódcom 3. Skrzydła i 33. Bazy za wsparcie i współpracę oraz podkreślili, że obecność w Polsce była cennym doświadczeniem. Obejmujący dowodzenie płk Schell wyraził przekonanie, że polsko-amerykańska współpraca w Powidzu będzie układała się równie dobrze, jak do tej pory.

Tekst i zdjęcia: kpt. Martyna Fedro-Samojedny

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

33 Baza Lotnictwa Transportowego
Witkowska 8
62-430 Powidz
tel. 261544208
fax. 261544111
33bltr.sekretariat@ron.mil.pl

    
  • BIP