BIP
33 Baza Lotnictwa Transportowego Powidz
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Strażaka
04.05.2017
Obchody Święta w 33. Bazie

Święto zainicjował australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne na pamiątkę tragicznie zmarłych pięciu kolegów-strażaków (Matta, Stuarta, Jasona, Garry'ego i Chrisa) 2 grudnia 1998 roku w Linton. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, jak robią to strażacy na całym świecie.
Dnia 4 maja 2017 r. w 33. Bazie z inicjatywy ks. kapelana mjr Macieja Śliwy w części garażowej strażnicy Wojskowej Straży Pożarnej odprawiona została Msza Św polowa, która zainaugurowała międzynarodowe obchody Dnia Strażaka, w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego. Bezpośrednio po liturgii, odbyła się okolicznościowa zbiórka, na której krzepiące słowo wyraził dowódca 33 BLTr  p.o. płk. Dariusz Płóciennik, dziękując za zaangażowanie, wykonywanie dodatkowych obowiązków oraz wysoki poziom wyszkolenia tym samym  reprezentowanie  33 BLTr. , wyrazy wdzięczności  dowódca  podkreślił 32 wyróżnieniami.
Po  zbiórce komendant WSP zaprosił na giełdę wypieków ,które przygotowały żony strażaków.
W tle uroczystości z przyciszonych radiotelefonów przewijały się komunikaty z przebiegu zabezpieczeń operacji lotniczych, które świadczyły o ciągłej dyspozycyjności i gotowości dyżurnej zmiany bojowej.
WSP Powidz jest jednym z najliczniejszych pod względem liczby jednostek sprzętowych i zatrudnienia pododdziałów WSP w Polsce.


tekst: st. chor. G. Barański, foto: szer. J. Stypczyński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych